Uczestnicy > Razem z nami > JEDNOSTKI SAMORZĄDOWE > woj. lubuskie > Starostwo Powiatowe w...

Starostwo Powiatowe w Świebodzinie

adres: Kolejowa 2, Świebodzin
email: j.rybczynska@powiat.swiebodzin.pl
telefon: (68) 475 53 08

Starostwo Powiatowe w Świebodzinie w ramach projektu „Decydujmy razem” wybrało do realizacji politykę przedsiębiorczości.  Powołany w tym celu  Zespół Partycypacyjny opracował „Program wspierania przedsiębiorczości w Powiecie Świebodzińskim”. Uruchomiono również platformę wymiany informacji, która pomogła w pracach nad dokumentem www.swiebodzin.pl/decydujmyrazem

Świebodzińscy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę dotyczącą Programu, którego efektem ma być m.in. utworzenie klastrów oraz inkubatora przedsiębiorczości – Już zgłaszają się do nas osoby zainteresowane inkubatorem – mówi koordynatorka projektu Sylwia Kowalik.

Władze powiatu świebodzińskiego wybrały politykę "Przedsiębiorczość", gdyż jest to bardzo ważna dziedzina, stanowiąca podstawę rozwoju powiatu. Nabór osób do prac w Zespole ds. Programu Wspierania Przedsiębiorczości miał charakter otwarty. Do wspólnych prac nad programem zaproszono m.in. przedsiębiorców oraz instytucje i ogranizacje działające na tym terenie. W trakcie prac nad dokumentem skład Zespołu ulegał zmianom, jednakże prace trwały nieustająco. Łącznie, w 2012 roku, odbyło się 7 spotkań zespołu. Ustalono, że w Programie Wspierania Przedsiębiorczości zawarte będą dwa duże działania: powołanie/utworzenie inkubatora przedsiębiorczości oraz klastra przedsiębiorczości, na który składać się będą:
- klaster edukacji zawodowej,
- klaster turystyki,
- klaster przedsiębiorczości,
- klaster ogranizacji pozarządowych.

Ponadto, w ramach projektu "Decydujmy razem" w powiecie odbyły się także spotkania grup roboczych, podczas których zostały uszczegółowione cele operacyjne dla Programu.

Adresatami Programu są przede wszystkim przedsiębiorcy ale też przedstawiciele administracji samorządowej (przede wszystkim władz Starostwa Powiatowego i przedstawicieli gmin) oraz instytucje społeczne, które uznają za istoine zagadnienia rozwoju gospodarczego powiatu.

Starostwo realizuje ścieżkę metodyczną Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Bliższych informacji o projekcie realizowanym w powiecie udziela Animatorka Partycypacji Publicznej Sylwia Kolwalik. W sprawach organizacyjnych  -  koordynator Zbigniew Szumski pod numerem telefonu (68) 475 53 08

Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: