O projekcie > Wiadomości > Liderzy w...

Liderzy w partycypacji publicznej

2012-12-04

W rozważaniach nad nowoczesnym modelem przywództwa pojawiły się z jednej strony opinie o jego kryzysie, a z drugiej, potrzeba zmiany dotychczasowego modelu uzależnionego od wyzwań współczesności. W kontekście partycypacji publicznej powinniśmy zadać pytanie: jaka jest rola i znaczenie liderów społecznych w inicjowaniu postaw i działań aktywizujących środowiska lokalne? Na ile jesteśmy społeczeństwem promującym przywództwo, na ile wpływa ono na przyjmowanie postawy animującej życie publiczne? Kto w przeważającej mierze jest efektywnym i skutecznym przywódcą?  

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć 19 i 20 grudnia 2012 r. w Warszawie, podczas najbliższego seminarium organizowanego w ramach projektu „Decydujmy razem”.

Seminarium, którego program powstał we współpracy z Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego UW, redakcją Respubliki i Magazynu Miasta poświęcone będzie w znacznej mierze zagadnieniom liderów zmian w społeczności lokalnej, zarówno należących do przedstawicieli władzy lokalnej, jak i liderów obywatelskich oraz ich wzajemnych relacji. 

Pierwszego dnia nastąpi próba odpowiedzi na pytania dotyczące modelu i roli przywództwa oraz kto jest skutecznym przywódcą: przedstawiciel władzy samorządowej, mający narzędzia do jej sprawowania, lokalny przedsiębiorca, dysponujący środkami finansowymi czy działacz lokalnej społeczności, odczytujący oczekiwania i aspiracje obywateli? Drugiego dnia pragniemy przeprowadzić debatę z udziałem przedstawicieli organizacji pozarządowych, mediów obywatelskich, animatorów lokalnych, samorządowców na temat wzmacniania uczestnictwa i jakości partycypacji publicznej.

Zapraszamy:
Liderzy zmiany w partycypacji publicznej: samorządowcy, przedsiębiorcy, społecznicy. X seminarium z cyklu Teoria i praktyka animacji lokalnych polityk publicznych w ramach projektu "Decydujmy razem".

Warszawa, Collegium Civitas, redakcja Respubliki Nowej, 19-20 grudnia 2012 r.

Program seminarium dostępny jest TUTAJ.

Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: