O projekcie > Wiadomości > XIII Ogólnopolskie...

XIII Ogólnopolskie Forum Animatorów Społecznych odbędzie się już w czerwcu

2011-05-27
Stowarzyszenie CAL zaprasza na XIII Ogólnopolskie Forum Animatorów Społecznych, które odbędzie się w dniach 15–18 czerwca 2011 r. w Augustowie.

Forum zatytułowane Nowy ląd: partycypacja Jak zamienić oddolne inicjatywy w systemowe rozwiązania? to inspiracja ideą „Wielkich Odkryć”. W ciągu trzech dni warsztatów, dyskusji, wizyty studyjnych, uczestnicy wspólnie poszukiwać będą nowych spojrzeń na rolę animatora w społeczności lokalnej, skutecznych form międzysektorowej współpracy oraz sposobów, które pozwolą wywierać wpływ na kreowanie systemowych rozwiązań.

Partycypacja – słowo klucz tegorocznego Forum – to angażowanie społeczności lokalnych i włączanie ich we współdecydowanie o sprawach publicznych. W procesie rozwijania partycypacyjnych mechanizmów niezbędna jest współpraca wielu lokalnych instytucji, z administracją publiczną oraz jej instytucjami na czele. W przygotowywanym obecnie modelu organizowania społeczności lokalnej ośrodki pomocy społecznej mają do odegrania szczególną rolę. Mamy nadzieję, że nasze Forum będzie okazją nie tylko do spotkania przedstawicieli różnorodnych sektorów, branż, grup, ale też do oddania się refleksji nad wieloma obliczami partycypacji.

Ogólnopolskie Forum Animatorów nawiązuje do już 12-letniej tradycji Forów Aktywności Lokalnej organizowanych przez Stowarzyszenie CAL. W tym roku odbędzie się ono w Augustowie w przepięknie położonym miejscu nad jeziorem Białym. Las i woda będzie nawiązywać do motywu Forum, zaś doświadczenie i wiedza uczestników pozwoli odkryć odpowiedzi na pytania: Jak włączać społeczności lokalne we współdecydowanie o sprawach publicznych? Jak zadbać o grupy „słabsze” społecznie i miejsce na ich głos w dyskusji? Jak budować skuteczną współpracę pomiędzy administracją publiczną a partnerami społecznymi? Tym razem Organizatorom szczególnie zależy, aby poprzez wspólne zaangażowanie w rolę twórców – odkrywców doświadczyć nowego wymiaru uczenia i aktywnej edukacji.UWAGA:  Pierwszeństwo uczestnictwa w Forum zapewnione jest dla uczestników projektów: Decydujmy razem oraz Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem:

Zespół Organizatorów Forum

Stowarzyszenie CAL

ul. Podwale 13

00-252 Warszawa

tel./fax: 22 636-92-00 wew. 18
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem oraz opisami warsztatów i spotkań Forum załączonymi poniżej.

Prosimy o rejestrowanie się poprzez formularz online 
do 6 czerwca 2011 roku. Zgłoszenia zostaną potwierdzone po tym terminie. (kliknij by się zarejestrować --> FORMULARZ ONLINE )

Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: