O projekcie > Wiadomości > Szansa dla...

Szansa dla samorządów

2014-02-10

Akademia Lokalnej Polityki Publicznej wraca na Mazowsze. Na bezpłatne zajęcia w ramach projektu "Decydujmy razem" zapraszamy przedstawicieli samorządów województwa mazowieckiego. Już w marcu w Płocku, Radomiu i Warszawie będzie można skorzystać z doświadczeń projektu podczas bezpłatnych warsztatów i wizyty studyjnej.

ALLP w woj. mazowieckim to przedostatnie szkolenia w ramach projektu. Ostatnie odbędą się w maju w województwie łódzkim.  

Wszyscy pracownicy gmin i powiatów, których zakres kompetencji pokrywa się z 4 obszarami polityki: zrównoważonego rozwoju, przedsiębiorczości,  zatrudnienia i integracji społecznej mogą jeszcze skorzystać z możliwości poszerzenia swojej wiedzy na temat: diagnozowania problemów społecznych, tworzenia i wdrażania programów i strategii, dobrego planowania, aktywizowania społeczności lokalnej czy sposobów animowania procesów partycypacyjnych.

Podczas Akademii uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z wybitnymi specjalistami, praktykami oraz twórcami wielu publikacji na temat partycypacji, skonsultować własne strategie i programy z trenerem, wymienić doświadczenia z uczestnikami, poznać dobre praktyki projektowe i otrzymać publikacje pomocne w dalszych zmaganiach z partycypacją.

Terminy i tematy Akademii w województwie mazowieckim:

11-12 marca 2014 w Płocku, warsztaty z zakresu Przedsiębiorczości i Zatrudnienia zatytułowane „Lokalne programy wspierania przedsiębiorczości i zatrudnienia”

13-14 marca 2014 w Radomiu, warsztaty z zakresu Zrównoważonego Rozwoju zatytułowane „Strategiczne planowanie zrównoważonego rozwoju w jednostkach samorządu lokalnego”

20-21 marca 2014 w Warszawie, warsztaty z zakresu Integracji Społecznej zatytułowane „Nowoczesny samorząd: Budowanie wizerunku samorządu poprzez rozwiązywanie problemów społecznych”.

Poznanie metod partycypacyjnego tworzenia i wdrażania strategii i programów lokalnych, wiedza o dobrych  praktykach w tym zakresie, umiejętność prowadzenia konsultacji i pisania skutecznych strategii – znajomość  tych zagadnień staje się coraz bardziej istotna dla nowoczesnych samorządów, a działania partycypacyjne będą ważnym elementem nowej perspektywy budżetowej 2014-2020.

Wszelkie dokumenty o ALPP: program warsztatów, karta zgłoszeniowa i regulamin, znajdują się w zakładce DOKUMENTY

Serdecznie zapraszamy. Podczas pierwszej edycji Akademii przeszkoliliśmy przedstawicieli ponad 200 samorządów. Dołącz do nas!

Więcej o Akademii: www.decydujmyrazem.pl/akademia 

Akademię Lokalnej Polityki Publicznej w województwie mazowieckim medialnie wspiera:Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: