O projekcie > Wiadomości > Badania w działaniu...

Badania w działaniu - zakończyło się V seminarium w ramach projektu „Decydujmy razem”

2011-09-09
 - Teoria musi być wzbogacona prawdziwym zaangażowaniem w życie społeczne, a badania nie mogą być jedynie źródłem awansu badacza w karierze naukowej -  takie między innymi tezy postawili uczestnicy właśnie zakończonego seminarium Badania w działaniu - partycypacyjny model poznania.


Piąte seminarium z cyklu Teoria i praktyka animacji lokalnych polityk publicznych, organizowane w ramach projektu „Decydujmy razem” odbyło się 9 września w Collegium Civitas i przyciągnęło wielu zainteresowanych zagadnieniem partycypacyjnego modelu poznania. Pytano i odpowiadano na pytania: Jak prowadzić badania społeczne? Kto ma to robić? Czy można to robić nie będąc socjologiem, zawodowym badaczem? Paneliści wśród których znaleźli się między innymi prof. Stanisław Mocek, Prorektor Collegium Civitas, dr Bohdan Skrzypczak, Dyrektor Centrum Badań Społeczności i Polityk Lokalnych, dr Magdalena Dudkiewicz, dr Hana Cervinkowa, dr Paweł Kuczyński przekonywali, że badanie społeczności lokalnej może dla wielu ludzi i społeczności okazać się katalizatorem aktywności i zbudować podstawy do stworzenia mechanizmów partycypacyjnych.
Podsumowaniem seminarium będzie kolejny numer zeszytów „Animacja Życia Publicznego”, który ukaże się już za kilkanaście tygodni.

Organizatorem seminarium było Centrum Badań Społeczności i Polityk Lokalnych powołane przez Stowarzyszenie CAL i Collegium Civitas.
CBSiPL to ośrodek naukowo-edukacyjny i ekspercko-analityczny, którego misją jest kreowanie innowacyjnych idei i wypracowywanie rozwiązań dotyczących praktycznych aspektów związanych z wdrożeniem i realizacją polityk publicznych oraz rozwoju lokalnego.


Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: